دکتر پرویز محمدی مزلقانی / جراحی زیبایی پلک / هزینه عمل بلفاروپلاستی در سال 1401 
۵ دقیقه
هزینه عمل بلفاروپلاستی

هزینه عمل بلفاروپلاستی در سال 1401 

آنچه می خوانید...

یکی از جراحی های رایج زیبایی پلک که برای رفع پف و افتادگی پلک انجام می شود، بلفاروپلاستی می باشد که یکی از دغدغه ی افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند، هزینه ی آن می باشد. هزینه عمل بلفاروپلاستی در افراد مختلف متفاوت بوده و به عوامل مختلفی نیز بستگی خواهد داشت البته باید به این نکته نیز توجه داشت که چشم ها از حساس ترین عضو صورت به شمار می روند و حتما برای انجام این جراحی باید به چشم پزشک و جراح پلک ماهر مراجعه کرد. 

در این مقاله به طور کامل و جامع به بررسی هزینه عمل بلفاروپلاستی خواهیم پرداخت. 

نگاهی سریع به جراحی بلفاروپلاستی 

بلفاروپلاستی به منظور اضلاح افتادگی و همینطور پف پلک ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ و هم چنین می توان با انجام این جراحی پوست اضافی اطراف پلک را برداشته و موجی شادابی و جوانتر به نظر رسیدن پلک ها و چشم ها شد. این جراحی به طور معمول در زنان بیشتر از مردان انجام شده و نتایجی خوب در ظاهر افراد و جوان سازی چشم ها و صورت خواهد داشت. این جراحی علاوه بر زیبایی در حیطه درمانی نیز کاربرد دارد، چرا که با برطرف کردن افتادگی پلک، می توان به افزایش میدان دید افراد که در اثر بروز این عارضه کاهش پیدا کرده بود، کمک کرد. 

عوامل موثر در هزینه عمل بلفاروپلاستی 

فاکتورها و عوامل مختلفی در هزینه این جراحی تاثیرگذار هستند که از مهم ترین آن ها تجربه و تبحر بهترین چشم پزشک می باشد، در ادامه به بررسی عوامل تاثیرگذار در هزینه بلفاروپلاستی خواهیم پرداخت.

فاکتورها و عوامل مختلفی در هزینه این جراحی تاثیرگذار هستند که از مهم ترین آن ها تجربه و تبحر بهترین چشم پزشک می باشد، در ادامه به بررسی عوامل تاثیرگذار در هزینه بلفاروپلاستی خواهیم پرداخت.

تجربه و مهارت پزشک 

همانطور که در بالا ذکر کردیم مهم ترین فاکتور تاثیرگذار در هزینه این عمل، تجربه و مهارت پزشک در انجام این عمل می باشد. هرچه که تجربه و مهارت پزشک در انجام این جراحی بیشتر باشد، قطعا هزینه و دستمزد آن بیشتر خواهد بود. ولی به دلیل آن که جراحی پلک و چشم ها از حساسیت بالایی برخوردار است نباید به راحتی از این فاکتور مهم برای هزینه ی آن صرف نظر کرد، چرا که کوچک ترین اشتباه در عمل عوارض جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت. بنابراین به جای هزینه کم تر به دنبال بهترین جراح پلک با بیشترین تجربه باشید. 

نوع عمل 

این جراحی را می توان هم برای پلک پایین و هم برای پلک بالا انجام داد و به طور هم زمان هم برای پلک بالا و هم پلک پایین نیز انجام داد که هزینه ی عمل پلک بالا با عمل پلک پایین یا هر دو هم زمان با هم با یکدیگر متفاوت می باشند. که قطعا هزینه عمل هم زمان دو پلک با هم بیشتر خواهد بود. 

محل زندگی 

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه عمل بلفاروپلاستی، محل زندگی افراد می باشد، چرا که هزینه این عمل در شهرهای بزرگ بسیار بیشتر از شهرهای کوچک می باشد. دلیل آن هم به کارگیری تجهیزات جدیدتر و بهتر و همینطور پزشکان با تجربه و مهارت بالا در کلینیک های شهرهای بزرگ می باشد. 

کلینیک انجام عمل 

تجهیزات و امکانات کلینیک ها با یکدیگر متفاوت می باشد، باید به این نکته توجه داشت که برای انجام این جراحی کلینیک های معتبر و دارای مجوز رسمی را انتخاب کنید. و هزینه انجام عمل در این کلینیک ها بیشتر می باشد. 

نوع و پیچیدگی جراحی 

میزان افتادگی پلک در هر شخصی متفاوت می باشد و همین امر در زمان و روش مورد استفاده در جراحی تاثیرگذار خواهد بود، و هر چه پیچیدگی و زمان عمل بیشتر باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. 

هزینه های جانبی 

هزینه های جانبی این عمل مانند آزمایشات، داروها، بیهوشی و ویزیت های قبل و بعد از عمل و هم چنین مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی از شخصی به شخص دیگر نیز متفاوت است و در هزینه عمل نیز تاثیرگذار است. 

آیا هزینه عمل بلفاروپلاستی شامل بیمه خواهد شد؟ 

در صورتی که این جراحی با هدف زیبایی انجام شود، بیمه به آن تعلق نخواهد گرفت. اما اگر افتادگی پلک موجب ایجاد مشکلات بینایی و همینطور کاهش میدان دید افراد شود و این جراحی با هدف درمانی انجام شود، بیمه به این عمل تعلق خواهد گرفت و بیشترین هزینه را بیمه پرداخت خواهد کرد و هزینه عمل بلفاروپلاستی پرداختی توسط فرد کم خواهد شد. اما بیمه برای پرداخت هزینه شرایط خاصی را دارا می باشد و افراد باید نزد بهترین چشم پزشک و جراح چشم که مورد اعتماد شرکت بیمه باشد، برای انجام آزمایش بینایی مراجعه کنند. در صورت تایید اختلال بینایی توسط آزمایش بینایی، عکس های تهیه شده به بیمه ارائه خواهد شد. و سپس بیمه تمام یا بخشی از هزینه را پوشش خواهد داد، در صورتی که افراد دارای بیمه تکمیلی باشند نیز تمامی هزینه توسط بیمه پرداخت خواهد شد. 

تفاوت هزینه بلفاروپلاستی با لیزر و بدون لیزر 

این جراحی را می توان هم با لیزر و هم بدون لیزر انجام داد، که روش لیزر تنها مخصوص افرادی که دارای پف اطراف چشم و همینطور ورم زیر چشم هستند، می باشد. هزینه بلفاروپلاستی با لیزر و بدون لیزر باید در جلسه مشاوره با پزشک متخصص با توجه به شرایط فرد مشخص شود. 

هزینه-عمل-بلفاروپلاستی-با-لیزر

سخن پایانی 

همانطور که در این مقاله ذکر کردیم عوامل متعددی از جمله نوع بیهوشی، مواد و تجیزات مورد استفاده در اتاق عمل، داروهای لازم قبل و بعد از جراحی، نوع بیمه، دستمزد جراح، دستمزد دکتر بیهوشی و … در هزینه عمل بلفاروپلاستی تاثیرگذار هستند ولی با اهمیت ترین نکته ای که باید به آن توجه داشت انتخاب با تجربه ترین پزشک و جراح چشم برای انجام این عمل است و باید کیفیت را بر هزینه ارجح دانست و در اولویت قرار داد. چرا که در صورت بروز اشتباه در این جراحی عوارض جبران ناپذیری برای فرد به وجود خواهد آمد. 

دکتر پرویز محمدی

جراح و متخصص چشم فوق تخصص قرنیه و خارج چشمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *