دکتر پرویز محمدی مزلقانی / جراحی زیبایی پلک / بهترین جراح پلک در تهران             
۱۰ دقیقه
بهترین-جراح-پلک-و-چشم-در-ایران

بهترین جراح پلک در تهران             

آنچه می خوانید...

چشم یکی از پیچیده ترین ارگان های بدن انسان می باشد. به دلیل حساسیت بالایی که این عضو از بدن دارد، باید برای درمان مشکلات آن به یک فرد متخصص با توانایی بالا مراجعه کرد. زیرا بروز هرگونه مشکلی در چشم می تواند زندگی فرد را با اختلال جدی رو به رو کند. به همین دلیل به تمامی افرادی که مشکلات چشم و پلک دارند، توصیه می شود تا بهترین جراح پلک در تهران و سایر شهرها را برای رفع مشکلات بینایی خود انتخاب کنند.

مشکلات چشم

بیش از 70 درصد از اطلاعات زندگی از طریق چشم دریافت می شود. به همین دلیل سلامت آن از اهمیتی بالایی برخوردار می باشد. اما باید توجه داشت که این عضو از بدن می تواند به اختلالات زیادی دچار شود. برای مثال خشکی چشم، افتادگی پلک، آب مروارید، گلوکوم و… از بیماری های رایج چشم می باشند. بسیاری از افرادی که به این مشکلات دچار می شوند باید زیر نظر بهترین جراح پلک در تهران و سایر شهرها قرار بگیرند. همانطور که می دانید هر جراحی عوارضی دارد. در صورتی که شما بهترین جراح پلک در تهران و سایر شهرها، برای جراحی چشم انتخاب کنید، این عوارض به حداقل خواهند رسید.

بهترین-جراح-پلک-در-تهران

عیوب انکساری یکی دیگر از مشکلات رایج چشم می باشند. به طور معمول بهترین جراح پلک در تهران و هر جای دیگر برای رفع عیوب انکساری از سنی به بعد جراحی های لیزیک، لازک، فمتولیزیک، ترنس PRK و… را به بیمار توصیه می کند.

در صورت تشخیص به موقع مشکلات چشم توسط بهترین جراح چشم، شما می توانید به درمان بیماری های چشم خود و از نابینا شدن جلوگیری کنید.

جراحی پلک چیست؟

این جراحی یکی از عمل‌های جراحی اصلی برای اصلاح فرم پلک و رفع افتادگی پلک به شمار می‌رود. در صورتی که این جراحی توسط فردی غیرمتخصص انجام شود خطرات و عوارض شدیدی را برای بیمار به همراه خواهد داشت. جراحی پلک یا بلفاروپلاستی به دو روش جراحی پلک بالا و جراحی پلک پایین انجام خواهد شد. که در جراحی پلک بالا افتادگی و چین و چروک رفع شده و با برداشت چربی اضافه زیر پوست پلک پف پلک بالا نیز از بین خواهد رفت. جراحی پلک پایین بیشتر با هدف از بین بردن چین و چروک زیر چشم و هم‌چنین رفع پف زیر چشم انجام خواهد شد. این جراحی به دلیل حساس بودن چشم و ناحیه اطراف آن حتما باید توسط بهترین جراح پلک انجام شود. بررسی نمونه عمل‌های قبلی پزشک متخصص یکی از راه‌هایی است، که می‌توان با توجه به آن بهترین دکتر بلفاروپلاستی را انتخاب کرد. در بررسی نمونه عمل‌های زیبایی پلک جراح منتخب باید نکاتی مانند باقی نماندن جای بخیه‌ها، مشاهده نشدن جای زخم بر روی پلک، حفظ ظاهر طبیعی پلک و چشم، تورم نداشتن بیش از حد چشم‌ها، کبود نبودن اطراف چشم و قرمز نشدن پلک‌ها را مدنظر گرفت.

نحوه جراحی پلک

در این جراحی توسط بهترین جراح چشم ابتدا فرد تحت بی‌حسی موضعی با استفاده از تزریق داروهای آرام‌بخش قرار گرفته و در صورت تمایل خود بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد. سپس این جراحی در مدت زمان 1 الی 2 ساعت انجام شده و پس از عمل پلک‌ها بخیه زده می‌شود، و پانسمان کوچکی نیز بر روی بخیه‌ها بدون ایجاد مانع برای باز و بسته شدن پلک انجام خواهد شد. در صورت انجام جراحی برای پلک بالا یک برش بر روی پوست و بالاتر از خط مژه ایجاد شده و پوست و گوشت اضافی که موجب به وجود آمدن افتادگی پلک شده است را برخواهند داشت. در جراحی پلک توسط لیزر با توجه به شرایط بیمار برش‌ها با استفاده از لیزر ایجاد خواهند شد.

نحوه انتخاب بهترین جراح چشم

برای انتخاب یک جراح چشم خوب ابتدا باید هدف مشخصی از مراجعه به آن مانند هدف درمانی یا هدف زیبایی داشته باشید. سپس بر اساس هدف خود به جستجو در اینترنت بر اساس نام پزشک موردنظر پرداخته و رزومه کاری و تحصیلی و سایت رسمی او را بررسی کنید. و برای مشاهده نمونه کار‌ و سبک کاری و نحوه انجام جراحی، فعالیت پزشک را در صفحات مجازی وی دنبال کنید. در نهایت نیز با اطرافیان خود که تجربه این نوع جراحی را داشته‌اند مشورت کرده و حتما به صورت حضوری به پزشک مورد نظر مراجعه کرده تا هم با محیط و پرسنل آشنا شده و هم شناخت بیشتری از پزشک مدنظر خود پیدا کنید؛ و با او مشورت کرده تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

مشاوره قبل از جراحی پلک

یکی از مراحلی که در انتخاب بهترین جراح پلک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است مشاوره با جراح پلک قبل از انجام جراحی پلک است. در مشاوره قبل از جراحی پزشک ابتدا یک اطلاعات کامل از سوابق پزشکی بیمار گرفته و حتما در مورد هدف وی از انجام جراحی پلک خواهد پرسید. پزشک متخصص بیمار را درباره‌ی نتایج مورد انتظار پس از عمل، دوره نقاهت پس از عمل، نحوه جراحی پلک، اقدامات و مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی نیز آگاه کرده، و توصیه می‌کند توقعاتی معقولانه از نتیجه جراحی داشته باشند. در جلسه مشاوره چشم و پلک فرد بیمار از لحاظ بینایی و سلامت پوست و بافت‌های اطراف آن مورد ارزیابی قرار گرفته و پزشک مطمئن خواهد شد که جراحی پلک آسیبی به چشم‌های بیمار وارد نخواهد کرد. وظیفه یک جراح پلک خوب این است که بیمار را از حفظ فرم طبیعی چهره پس از عمل مطمئن کند؛ تا فرد نگرانی بابت این مسئله نداشته باشد.

بهترین جراح پلک و چشم چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین جراح چشم پلک در تهران و سایر شهرها، فردی است که بتواند با درصد خطایی نزدیک به صفر بهترین نتیجه را برای رفع مشکلات چسم بیماران فراهم کند. همانطور که گفتیم چشم یکی از حساس ترین اعضای بدن است و کوچک ترین اشتباه در انتخاب پزشک و روش درمان، ممکن است برای آن مضر باشد. بنابراین اکثر افراد برای حل مشکلات چشم خود به دنبال بهترین چشم پزشک و بهترین جراح پلک در تهران و یا سایر شهرها می باشند. اما ویژگی های بهترین جراح چشم چیست؟

در ادامه به بررسی برخی از ویژگی های بهترین جراح چشم توضیح داده شده اند:

1.تعهد و وجدان کاری: مهم ترین ویژگی بهترین جراح چشم، تعهد کاری است. بهترین جراح چشم باید تمام تلاش خود را در راستای بهبودی بیماران به کار ببرد و نسبت به آن ها مسئولیت داشته باشد.

2.صداقت و نحوه ی ارتباط با بیماران: از ویژگی های بهترین جراح چشم این است که با بیماران خود صادق است. برای مثال ممکن است جراحی عیوب انکساری برای یک بیمار مناسب،نباشد. بهترین جراح چشم برای درآمد به بیمار توصیه نمی کند که جراحی عیوب انکساری را انجام دهد. بلکه توضیحات لازم را به وی می دهد تو روش های درمانی جایگزین را معرفی می کند.

3.با تجربه و اخلاق مدار بودن: با تجربه بودن یک پزشک می تواند احتمال بروزخطای پزشکی و یا عوارض را به حداقل برساند. بهترین جراح چشم کسی است که برای معاینه و یا جراحی از تجربه ی بالایی برخوردار باشد. همچنین یک جراح ماهر باید به بیمار ارامش بدهد. تجربه ی یک جراح ماهر در نحوه ی برخورد وی با بیماران نیز مشخص می شود. پس ویژگی دیگر بهترین جراح چشم تجربه و اخلاق وی است.

4.تشخیص درست: یک پزشک متخصص و بهترین جراح چشم باید توانایی بررسی همه جانبه ی مشکلات را داشته باشد. به همین دلیل انتخاب بهترین جراح چشم در تشخیص درست مشکلات چشمی اهمیت زیادی دارد.

بهترین-جراح-چشم

روش تشخیص بهترین جراح چشم پزشک در تهران

روش تشخیص بهترین جراح چشم پزشک بسیار ساده است. بهترین جراح چشم پزشک، بیشترین آمار درمان بیماری های چشم را دارد. میزان خطای آن در جراحی ها بسیار پایین است و توسط بسیاری از افراد به عنوان بهترین جراح چشم پزشک معرفی می شود.

بهترین جراح چشم کسی است که بتواند اکثر جراحی های مختص تخصص خود را به بهترین شکل انجام دهد. همچنین بهترین جراح چشم باید در کلینیک ها و بیمارستان های خوب فعالیت داشته باشد. یک جراح خوب کسی است که به اکثر جراحی های چشم مانند، لیزیک، لازک، کاتاراکت و…. تسلط دارد. همچنین می توان گفت بهترین جراح چشم باید بتواند راز و اسرار بیماران به درستی نزد خود نگه دارد.

بیشترین عواملی که فرق یک جراح متخصص و را با یک پزشک بدون مهارت مشخص می‌کند، شیوه و محل برش پلک ( که باید به نحوی این محل برش انتخاب شود که هیچ گونه آسیبی به چشم نرسد و برش‌ها با استفاده از لیزر ایجاد شوند. )، شکل بخیه‌ها در جراحی پلک (که باید بخیه‌های ظریفی زده شود که به سرعت بهبود یافته و جای آن‌ها باقی نماند.)، رعایت استاندارد جراحی (در صورتی که این اصول رعایت نشود و جراح بیش از اندازه پلک بالا را کوتاه کرده و آسیب جدی به چشم فرد وارد می‌کند.) است.

توجه به این نکته اهمیت دارد که بهترین جراح چشم لزوما کسی نیست که دستمزد بسیار پایینی را بابت جراحی از شما دریافت کند. همچنین جراحی که هزینه های گزافی بابت جراحی می گیرد لزوما بهترین نیست. پس بر اساس هزینه های درمان نمی توان بهترین جراح چشم را مشخص کرد.

بهترین جراح پلک در تهران و سایر شهرها در ابتدا به درمان بیمار، ثابت شدن وضعیت بینایی بیمار و حل مشکل وی، فکر می کند. برای یک جراح موفق نتیجه ی جراحی مهم تر از هر مساله ای است. البته این بدین معنا نیست که برای بهترین جراح چشم دستمزد نباید اهمیت داشته باشد.

بهترین-جراح-چشم-ایران

بهترین جراح چشم پزشک ایران کیست؟

انتخاب بهترین جراح چشم، یکی از بزرگترین چالش های هر فرد برای درمان مشکلات چشم است. با توجه به میزان نتایج جراحی های هر چشم پزشک و موفقیت در آن ها، می توان بهترین جراح چشم را تعیین کرد. بهترین جراح چشم پزشک در ایران می تواند کسی باشد که بالاترین آمار موفقیت در انواع جراحی های چشم دارد. این موفقیت سبب می شود تا بیشترین رضایت میان بیماران متعلق به بهترین جراح چشم پزشک ایران باشد.

از ویژگی های بهترین جراح چشم پزشک ایران می توان به اخلاق مداری، مهارت و تجربه اشاره کرد. برای انتخاب بهترین جراح چشم پزشک ایران شما می توانید به سوابق تحصیلی هر فرد نیز توجه داشته باشید. همچنین بهترین جراح چشم پزشک ایران در سازمان نظام پزشکی کل کشور نیز عضو بوده و پروانه ی مطب وی بسیار معتبر خواهد بود.

کلام آخر

انتخاب بهترین جراح چشم یکی از دشوارترین تصمیم هاست. برای آن که بتوانید بهترین جراح پلک در تهران را بشناسید بهتر است به بیمارستان و کلینیک های معتبر سر بزنید. به طور کلی قوی ترین جراحان در این کلینیک ها و بیمارستان ها فعالیت دارند.

سوالات متداول

دکتر پرویز محمدی

جراح و متخصص چشم فوق تخصص قرنیه و خارج چشمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.